Biofilia Praktyczna

To jest dział praktyczny, w którym odpowiadam na pytania, zaczynające się od „jak”. Szukam rozwiązań, wierzę, że są, trzeba tylko dobrze pokopać i poszukać klucza. 

Jak radzić sobie z…? Jak godzić…? Jak wychowywać…? Jak uniknąć…? Jak żyć, żeby być naprawdę szczęśliwym i wnosić prawdziwe szczęście w życie innych ludzi? Kochać życie? Stąd tytułowa bio-filia.

profilówka_Easy-Resize.com

Pod koniec wakacji nagrałam serię trzech filmów, w których dzielę się swoimi doświadczeniami z nadpobudliwością w edukacji domowej i poza nią. Zapraszam.

To będzie tekst o śmierci, o stracie, o rodzinie i o odwadze. Trudno jest nadać mu kategorię. Niemniej dotyczy bardzo ważnego "jak", co do którego nie mam wątpliwości - więc trafia do Biofilii.

Rozmowa na temat tajników motywowania dzieci i nastolatków. O przekupstwie, nagrodach, mówieniu sucharów, bazowaniu na relacji, modelowaniu i kilku innych istotnych sprawach. Męskim okiem - i okiem Wozinskiej.

Tak, ja to naprawdę robię. O sztuce aktorzenia, odgrywania ról, wygłupiania się, przerysowywania. Jak umiejętności aktorskie przydają się w wychowywaniu. Kolejna przegródka mojej rozbudowanej skrzynki z narzędziami. Sprawdzonymi! We wpisie moja rozmowa w roli krasnoludka z przedszkolakiem i inne ciekawostki.

Kolejna odsłona metod niepoważnych, tym razem rysunkowych. Niepoważnych, ale jakże skutecznych i przyjemnych. We wpisie kilka przykładów z mojej domowej codzienności.

Typologia trików, które stosuję w wychowaniu dzieci przed wiekiem dojrzewania i które polecam, bo czynią moje rodzicielstwo zabawniejszym, lżejszym i skuteczniejszym. Trików, które mało kto stosuje, bo wcale nie tak łatwo na nie wpaść.

Cztery przykładowe sposoby zastosowania niepoważnej, ale skutecznej metody uzyskania współpracy dziecka (jak to się mówi: "niegrzecznego") przez snucie opowieści. Stosowane przeze mnie, straszliwą gadułę, wielokrotnie w ciągu dnia, tygodnia i roku. Polecam!

Po co sięgnąć, gdy niedługo masz zostać rodzicem? W co się zaopatrzyć na pierwszy rok życia dziecka? Przez dziesięć lat rodzicielstwa i pracy w zawodzie przetestowałam mnóstwo poradników. To pierwszy z serii wpisów - polecanek. Pewne rzeczy po prostu przeszły próbę czasu.

Przemoc wobec dzieci – groza, tabu, a może narzędzie? Niedawno Internetami wstrząsnęło kolejne burzątko, w związku z publikacją a naszym rynku książki …