Zabezpieczone: Polecajki filmowe: co oglądać razem z córką

Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

Po linkiem długi (i bardzo dobry, moim zdaniem) tekst dla „Wychowujmy” o tym, jak działa obcowanie z książką, zwłaszcza z głośnym czytaniem, …

W maju było mi bardzo miło stawić się w Warszawie, gdzie nagrywaliśmy posiedzenie Komisji Śledczej Ordo Medicus. https://ordomedicus.org/xvii-posiedzenie-komisji-sledczej-psycholodzy-bogna-bialecka-i-katarzyna-wozinska/ Organizacja ta, ściśle rzecz …

W artykule opublikowanym w „Wychowujmy” opowiadam o historii, kontekście funkcjonowania i nieporozumieniach związanych z praktykowaniem rodzicielstwa bliskości. Zachęcam do zapoznania się pod …

Jak zmieniało się w ostatnim półwieczu podejście do treści, które powinna zawierać tzw. edukacja seksualna? Co dziwi i zasadnie niepokoi w standardach WHO? Z jakich kompletnie nieprzystających do siebie koncepcji wynikają kontrowersje? I czy każda osoba sceptyczna występuje z pozycji głębokiego zacofania? Zapraszam do zagłębienia się, nieco filozoficznie, w treści Standardów i tło myślenia o wprowadzeniu "seksuologicznej oświaty".

Tekst dla nowego pisma o wychowaniu Wychowujmy - zapraszam na stronę pisma www.wychowujmy.pl , które można bezpłatnie zaprenumerować. Moim zdaniem autentycznie warto!

Pod koniec wakacji nagrałam serię trzech filmów, w których dzielę się swoimi doświadczeniami z nadpobudliwością w edukacji domowej i poza nią. Zapraszam.

Ciężko poukładać sobie w głowie to, co się dzieje w związku z wojowniczym rozporządzeniem Motu Proprio. Dobrze, że mam wymyślonego brata bliźniaka, z którym mogę kulturalnie porozmawiać;) Oto zarejestrowana z ukrycia dyskusja.

To będzie tekst o śmierci, o stracie, o rodzinie i o odwadze. Trudno jest nadać mu kategorię. Niemniej dotyczy bardzo ważnego "jak", co do którego nie mam wątpliwości - więc trafia do Biofilii.

Ciąg dalszy analizy, dlaczego zaklinaczka niemowląt Tracy Hogg ze swoją książką "Język niemowląt" stała się wrogiem matczynego Internetu w Polsce. Czy słusznie?